Mount & Blade: Viking Conquest DLC İndir


98

Mount & Blade Viking Conquest

Vikings dizisi kuşkusuz dünya çapında milyonlarca insanda Vikinglere ve kuzey insanlarına olan ilgiyi fazlasıyla artırdı. Bu durum oyunlara da yansıdı ve viking oyunları çıkmıştı geçtiğimiz dönemde bildiğiniz gibi. Şimdi de Türk yapımı olup dünya genelinde en çok beğenilen oyunlardan birine, yani Mount & Blade’e bir Viking DLC’si geldi. Mount & Blade : Viking Conquest ismiyle satışa sunulan DLC Brytenwalda tarafından geliştirilmiş ve oldukça kapsamlı. En aşağıda trailerını bulabilirsiniz DLC’nin.

Britanya’nın karanlık çağının anlatıldığı bir oyunda 21 krallığa ve 6 farklı kültüre yer verilmesi, yapımcıların nasıl bir emek harcadığının en büyük kanıtı niteliğinde. Bir Mount & Blade klasiği olarak tarihi kişiliklere de geniş yer bulmuş. Viking efsaneleri Ivar ve Sigurd Ragnarsson’dan tutun, Norveç tahtında oturan I. Harald gibi kişilikler oyunda bizi bekliyorlar. Ben burada 3 tanesini söyledim ama Viking Conquest’te 200’ün üzerinde tarihi karakter var ve inanın bu korkunç bir rakam.

Oyunun tek kişilik kısmı iki farklı modu kapsıyor, senaryo modu ve sandbox. İtiraf temeliyim ki Britanya, Norveç ve Danimarka’yı kapsayan devasa bir haritamız var ve oyunun keyfi kesinlikle sandbox moduyla çıkıyor. Kendi karakterimi hazırlayıp, 15-16 kişiye emir verdiğim ufak bir ordu kurmak ve işlerin giderek ilginçleştiğini, diğer devletlerle olan politik ilişkilerin dallanıp budaklandığını deneyimlemek oldukça keyifli.

Konumuz Vikingler olunca, vaktimizin büyük bir kısmı da elbette denizlerle geçiyor. Hava koşullarının da işin içine girdiği deniz savaşları oldukça detaylı hazırlanmış. O son taarruzu yapıp, zafere ulaştığınızda, oyunların olmazsa olmazı başarı hissini sonuna kadar yaşıyorsunuz. Snekkja, Knorr, Karvi gibi tarihi gerçekliği olan gemileri inşa edebilirsiniz. İsterseniz tamamen kendimize özel bir gemi de yapabiliyoruz.

Tüm bu yeniliklerin üzerine, birde hayatta kalma öğeleri eklenince, Viking Conquest’in tadına doyum olmuyor. Kamp sistemi, yiyecek sıkıntısı derken kendimizi iyice savaşın içinde buluyoruz.

Elbette herkesin asıl merakla beklediği çoklu oyunculu kısımsa iki adet yeni modu beraberinde getiriyor. Vikingler, Galyalılar (İrlanda), Piktler ve Saksonlar seçilebilir ırklar olarak göze çarpıyor. Haritalarımız her zaman olduğu gibi yine devasa, yine detaylı. Yeni modlar Coastal Assault ve Warlord bizi hem deniz savaşlarının hem de kara savaşlarının ortasına bırakıyor. 300 kişiden fazlasına destek sunan çoklu oyuncu modu her zaman olduğu gibi Mount & Blade’in en iddialı kısmı olmuş. O savaşın cümbüşü, kaosu derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile.

Eksikleri yok mu? Elbette var. Öncelikle her ne kadar ufak düzeltmeler sağlasa da, oyunun motoru hayli eskimiş durumda. Su efektleri, yansımalar harika görünüyor ama çok büyük umutlar beslemeyin. Daha önce nasılsa, öyle bir oyun var karşınızda. Mount & Blade: Warband, Viking Conquest DLC’sinde müzikler, önceki oyunlar ve ek içeriklere göre hayli zayıf kalmış.

Sonuçta karşımızda gerçekten son derece detaylı ve hakkını veren bir DLC paketi var. Warband’in ömrünü bir nebze (bayağı bir nebze) daha uzatacak Viking Conqest’i 22.49 TL’ sına Steam üzerinden satın alabilirsiniz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir