Neverwinter: Curse of Icewind Dale Paketi


98

Curse of Icewind Dale

Neverwinter için bundan önce iki tane ek paket yayımlanmıştı: Fury of the Feywild ve Shadowmantle. Ancak bu paketlerden sonra uzun bir sessizlik çöktü oyunun üzerine diyorduk ki yeni bir paketin haberi daha geldi: Curose of Icewind Dale. Bu paketle birlikte oyuna yeni PvP ve PvE senaryolarının ekleneceği açıklanırken oyundaki ana düşmanın ne ya da kim olacağı hakkında bir bilgi verilmiş değil.

Eğer kitapları okuduysanız bundan sonra gelecek kısım sizin için şaşırtıcı olabilir: Üçüncü modüldeki baş düşmanımız Akar Kessel’in ta kendisi. 100 küsur yıl önce Drizzt ve tayfasıyla yaptığı savaştan sağ çıkmayı başaramayan Kessel, aradan geçen onca zamana rağmen Crenshinibon’la ilgili başarısızlığını Icewind Dale halkından çıkartmaya niyetli gözüküyor. Bir Wight olarak ölümden dönen Akar Kessel oyunda bütün Icewind Dale’i tepeden gören Kelvin’s Cairn’e diktiği kaleden dehşet yağdırıyor olacak.

10 Kasaba’nın tamamı oyunda bulunacak heniz bilmiyoruz, ancak yeni ve çok değerli bir madde olan “Siyah Buz”un peşine düşen herkesin buluştuğu Caer-Konig oyundaki ana üssümüz olarak görev alacak. Yeni zindanlar, Luskan’dan gelen Arcane Brotherhood’la sıkı bir çekişme içine girmek ve Hunter Ranger Paragon yolu olan “Pathfinder” da Curse of Icewind Dale ile günlük aktivitelerimiz haline gelecek şeyler arasında. Ha, tabii bir de nihayet maksimum seviyede olmamıza rağmen yaptığımız her şeyin karakterimiz üzerinde daha büyük bir ödülü olacağı söyleniyor…

Çıkışı çok da uzak olmayan Curse of Icewind Dale modülü için yayınlanan ilk videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir