Owerwatch PS4 Oyun İncelemesi


87
Owerwatch PS4 Oyun İncelemesi

FPS oyunu olan Owerwactch oyunun yapımcısı Blizzard’dır. Oyunda pek çok karakter bulunuyor. Karakterler; atak, defans, tank ve support olarak 4 kısma ayrılır. Atak karakterleri, rakibe atak yapar. Defans oyuncuları, bölge koruması ile görevlidirler.

Tank karakterleri genellikle Hp’si fazla our ve takımı korurlar. Support karakterleri ise takımın hp’lerinden yani oyun haklarından sorumludur. Takımdaki oyunculara hp veren karakterlerdir.

Multi player oynanır özellikteki Owerwatch’ta, kutu açarak oyunculara aksesuarlar alabilirsiniz. Oyunda arcade, ranked ve casual modları bulunur. Fakat Blizzard arada bir yeni oyun modları getirerek, güncelleme sunar.

Oyunun asıl amacı, otobüsü rakip takımın base’ine götürmektir. Atak yapan takım, otobüsü götürmek için, otobüsün yanında durmalıdır. Defans yapan takım ise atak yapan takımın oyuncularını öldürerek, otobüsün yanından ayrılmalarını sağlarlar.

Oyunda karşılıklı oynayan iki takımdan biri, otobüsü karşı bölgeye götürerek oyunu kazanıyor. İkinci raundta ise diğer takım, otobüsü diğer bölgeye ulaştırmaya çalışıyor. Şayet iki takımda oyunda başarılı olur ve otobüsü bölgeye götürürse, süreye bakılarak, kazanan takım seçiliyor.

 


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir