Razer Orbweaver İnceleme


82

Razer Orbweaver

Profesyonel oyuncuların genelde favori donanım markası olarak gösterilen Razer geçtiğimiz günlerde yeni bir klavte ile karşımıza çıktı. 20 tuştan oluşan ve yeşil led rengiyle gayet hoş gözükmesine rağmen sert bir izlenim de bırakan yeni Razer Orbweaver bundan sonra oyuncuların en büyük yardımcısı olacak gibi gözüküyor. Sağ tarafında 8 farklı yöne ayarlanılabilir thump-pad de bulunduran yeni nesil klavye makro kayıt yapma şansını da yine tanıyor bizlere.

Orbweaver uzun süren oyun dönemlerinde bileğinizi rahat ettirmek için palm-rest bölümüne sahip. Yumuşak bir malzemeden yapılan bu bölüm ayrıca kayganlığıda önleyici bir yapıda. Cihazın bu bilek kısmı ile birlikte, thumb-pad’in bulunduğu kısmıda dilediğimiz gibi ayarlayabiliyor ve elimize uygun uzaklığa getirebiliyoruz. Orbweaver’da her ne kadar küçük ele sahip oyuncular biraz zorluk yaşayacak olsada, alıştıktan sonra vazgeçilmeyecek bir yardımcı olacağı kesin.

Ayrıca Orbweaver, diğer tüm Razer ürünleri gibi Synapse 2.0 desteğini de kullanıcıya sunuyor. Bu destek sayesinde oluşturmuş olduğunuz tüm makrolar, profiller, ve ayarlar bir bulut sunucuya kaydediliyor ve farklı bir bilgisayara cihazınızı taktığınızda bu bu bulut sunucu üzerinden ayarlarınız kullanıma hazır hale geliyor.

Razer Orbweaver, profosyonel oyuncular için oldukça yararlı bir alet olmuş. Konforlu kullanımı, rahat ergonomisi ve mekanik klavyesi beğenimizi kazandı. Gözümüze çarpan eksiler arasında, solaklar için uygun olmaması, küçük ele sahip oyuncuları zorlayacak yapısı ve üzerindeki LED aydınlatmanın renklerinin değiştirilememesi var. Ancak eğer sizde portatif olarak taşımak istediğiniz bir oyuncu klavyesi arıyorsanız, Razer’ın Orbweaver’ına bir şans vermenizde fayda var.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir