Yeni bir Red Dead Redemption gelebilir


95

Red Dead Redemption

Bu vakte dek 45 milyondan fazla satmayı başaran nadir oyunlardan olan Red Dead Redemption’a yeni bir oyun daha geleceği yönündeki iddialar şu anda internet dünyasını karıştırmakta. Rockstar tarafından geliştirilen her oyun gibi mükemmeliyet seviyesinde olan Red Dead Redemption’a yeni bir oyun daha gelmesi bizim isteğimiz yönünde olsa da Rockstar’ın paragöz bir firma olmadığını, çok para kazandığını ama bunu yaptığı orijinal işlere borçlu olduğunu biliyoruz. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Michael Pachter, bizi biraz daha aydınlattı diyebiliriz.

“Bence Rockstar’ın böylesine büyük IP’lere ve inanılmaz başarılara sahip olmasının nedeni para kazanma tutkusu değil. Evet, gerçekten iyi para kazanıyorlar ama bence Rockstar’ı asıl motive eden şey, yüksek kalitedeki oyun deneyimi. Bu yüzden yeni şeyler deneyecekler ve Red Dead Redemption’dan önce büyük ihtimalle Midnight Club oyunu veya yepyeni bir IP göreceğiz.”

“Eğer GTA V Remastered’ı da sayarsanız, Rockstar 2001 yılından beri her yıl yepyeni bir oyunu piyasaya sürüyor. Birden fazla projeyi aynı anda yürütüyorlar ve her yıl bir tanesini piyasaya sunuyorlar. GTA’nın başarılı olması bir sonraki yıl daha fazla GTA çıkacağı anlamına gelmiyor.”

Rockstar bu yılın sonlarında kesinlikle bir oyun duyuracak. E3’ü pek salladıklarını söyleyemeyiz ama kendi düzenleyecekleri bir etkinlikle yeni oyunlarını tanıtacaklar. Sizce hangi oyun geliyor dersiniz? Red Dead? Bully veya Midnight devam oyunu? Daha fazla GTA?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir