Drakensang Online yenilendi


84

Drakensang Online

Son zamanların en iyi browser oyunu olduğu aşikâr şekilde defalarca kanıtlanan Drakensang Online’a yeni, büyük bir güncelleme geldi. Oyun neredeyse baştan aşağı değişirken hack n slash oyun türüne de yeni soluk getirecek gibi. Gerek grafikleri olsun, gerek oyun sistemi ve hikayesi olsun sıradan bir browser oyunundan çok daha fazlası olmayı başaran Drakensang’a kayıt ve oynamak için hiçbir ücret ödemesi yapmıyorsunuz. Bugünlerde başlamış olan güncelleme silsilesi Temmuz’un sonuna kadar devam edecek; bakalım oyun o zaman nasıl bir hal almış olacak.

Eğlenceli oyun mekanikleri, insanı saran hikayesi ve RYO’na özgü özellikleriyle son derece sağlam bir atılım. 2014 yılını geride bırakırken Drakensang oyuncuları da katlanarak artmaya devam ediyor. Hem browser üzerinden, hem de masaüstünden kendinize en uygun sunucuyu seçerek maceranıza başlayabileceğiniz Drakensang Online, alışması kolay, geçmişteki benzer hack’n Slash oyunlarına yakın core yapısıyla, alışması ve öğrenmesi oldukça kolay bir oyun.

Zaten bir kez direnmekten vazgeçip oyuna girdiğinizde saatlerin, günlerin nasıl geçtiğinin farkına bile varamıyorsunuz. O zindan senin, bu PVP kapı komşusunun derken seviye üstüne seviye beraberinde geliyor.

Eğer daha önce Drakensang Online’ı duymadıysanız, son yılların en sağlam browser oyunlarından birini kaçırmışsınız demektir.

Hack’n Slash mekanikleriyle RYO oyunlarının karakter oluşturma derinliğini bir arada sunan Drakensang Online, hem sınırsız özelleştirme imkanı hem de oyuncuya verdiği esnek sınıflarla dikkat çeken bir oyun. Oyunda son eklenen Buhar Teknisyeni ile birlikte, toplamda dört sınıf var ve hepsi de birbirinden oldukça farklı oynanış deneyimi sunuyor.

Ejderha Savaşçısı: RYO oyunlarındaki Warrior/Savaşçı sınıfına denk gelen bu sınıf dayanıklılığı ve yüksek hasar kapasitesiyle dikkat çekiyor. Her karakterin sağ ve sol tarafta olmak üzere iki adet kaynak barı bulunuyor. Sol tarafta bulunan sağlığı temsil ederken, sağ taraf karaktere özel gücü barındırıyor.

Ejderha Savaşçısı öfkeden güç alıyor. Öfke barını dolduran yetenekleri sağ/sol tuşa atayarak büyü yapmasını sağlayabiliyoruz. Kimi yeteneği öfke barını tamamen boşaltırken, kimi yetenek ardı ardına atılabiliyor. Savaşçı doğru yetenek özelleştirmeleriyle hem defans hem de atak anlamında tam bir hibrit karaktere dönüşebiliyor.

Çember Büyücüsü: RYO oyunlarındaki Mage/Büyücü sınıfı olan Çember Büyücü’sü dayanıksız bir karakter. Savaşçının rahatlıkla daldığı düşman gruplarının arasına girmesi kolayca ölmesine neden olabiliyor. Yapısı ve gerektirdiği kombinasyonlar gereği, Çember Büyücüsü oyunun da en zor öğrenilen karakteri durumda. Hem yetenek özelleştirmelerini doğru yapmalı, hem de yeteneklerinizi doğru zamanlamayla kullanmalısınız. Diğer türlü, dediğimiz gibi kolayca ölebiliyorsunuz.

Size gelen düşman gruplarını yavaşlatmak ve Meteor gibi alan büyülerini kullanmanız gerekiyor. Mana barı için başlıca kaynağı ışınlanma olan büyücüler, kendi fikrimce oyunun da oynaması en eğlenceli karakterleri.

Korucu: RYO oyunlarındaki Rogue/Hırsız rolüne denk gelen korucular öncelikli olarak uzak saldırılarıyla dikkat çekiyorlar. Düşman yakınlarına geldiğinde de yakın saldırılarla hem savunmalarını hem de saldırılarını gerçekleştiriyorlar.

Korucu da tıpkı Çember Büyücüsü’nde olduğu gibi farklı taktikler istiyor. Genel olarak düşmanı kite’lamak hayati önem taşıyor. Yeteneklerinizi doğru zamanda kullandığınız vakit Korucu oynaması en keyifli karakterlerden biri oluverip çıkıyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir