Sims’te homoseksüellik kalkacak


89

sims

Oyun tarihinin belki de en serbest oyunu olarak gördüğümüz SIMS’te beklenmeyen bir kararın altına imza atıldı. Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda oyunun yeni versiyonunun çıkacağı açıklanmış, ardından da yavaş yavaş bizlere bu yeni oyun hakkında detaylar aktarılmaya başlanmıştı. Alınan karara göre oyunda artık homoseksüel ilişkilere izin verilmeyecek. Bu kararın altına imza atan isim ise oyunun ilk programcıları.

Oyunun yapımcıları, ilk olarak Sims’te homoseksüel ilişkilerin ve evliliklerin olmayacağı kararını almışlar ve arkalarına aldıkları ana akım desteği kesmek istememişler.Bunu duyan Barret ise tek başına oyunun belli yerlerini kodlamaya başlamış ve oyuna aynı cinsiyet ilişkileri koymaya başlamış. Barret’in söylediklerine göre, takım arkadaşlarından hiçbiri onun yaptıklarını farkedememiş ve farketselermiş bile Maxis o sıralar çok yoğun ve yorucu bir programın içindeymiş.

Derken EA, 1999 yılında gerçekleşecek E3’te Sims’i gösterme kararı verir. Yayımlanan demoda, kalabalık bir Sims grubu arasında gerçekleşecek bir düğün konu alınacakmış ve bu görev, Barrett’e verilir ve Barrett’te Sims’lerin hepsinin davranışlarını tek tek kodlamaz ve olayı akışına bırakmayı tercih eder. Demo gösterime girdiği zaman hiç beklenmeyen birşey olur ve iki bayan Sims, flörtleşmeye başlar. Bu durum demonun en çok konuşulan ve beğenilen durumu olur. Böylece bildiğimiz Sims, piyasaya çıkar.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir