Solarix’e Türkçe Destek Geldi!


89

5 yıl süredir geliştirilen ve en sonunda geride bıraktığımız aylarda Steam üzerinden satışa sunulan Türk yapımı oyun Solarix’e artık Türkçe destek de geldi. Dağıtıcı Kiss Games’le yapılan anlaşma gereği oyun ilk ay boyunca sadece İngilizce desteği veriyor olacaktı ki öyle de oldu, ama şimdi Türkçe desteği de sunuluyor bizlere. KOnusuyla ve oynanış stiliyle diğer korku oyunlarından çok daha farklı olduğunu Steam üzerindeki incelemelerden anlayabildiğimiz Solarix’in tabi ki sağlam bir seri haline gelmesini diliyoruz.

“Yıllar geçtikçe Dünyanın hammadde kaynakları, tükenmiştir. İnsanlar evrenin çeşitli bölgelerine uzay gemileri göndererek kaynaklarını alabilecekleri çeşitli gezegenler bulup, çıkarılan kaynakları, Dünyaya göndermektedir. Ancyra da bu gezegenlerden biridir.

Hikaye’nin kahramanı Walter Terrace, Ancyra’da Makine Mühendisi olarak görev yapmaktadır. Bir sabah uyandığında, Ancyra’da tanıdığı herkesin, bir hastalık yüzünden öldüğünü öğrenir. Gezegen yüzeyinde, İleri düzey yapay zeka AMI ve Nereden hatırladığına bir türlü emin olamadığı Betty ile beraber kalmıştır. Walter, Ancyra’dan kaçıp Dünya’ya dönmeye çalışacaktır.

Oyun gizlilik üzerine kurulu. çok sınırlı bir cephane durumu mevcut. Doğrudan düşmana ateş etmek yerine, etraftaki ışıklara ateş edip, düşmanın etrafından sessizce geçmek çoğu zaman daha mantıklı oluyor. Walter, bir mühendis olduğu ve hayatında ilk defa eline silah aldığı için, her attığını vuramayabiliyor. Bazen boşa kaçırıyor, bu durum düşmanları alarma geçiriyor.”


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir