Stronghold Crusader 2 için yeni atlı videosu


103

Stronghold Crusader 2

Savaş ve strateji oyunları arasından en çok beğenilenlerden biri olan ve kült olarak gösterebileceğimiz Strongold Crusader’ın ikinci oyunu 2014’ün Mart ayında satışa sunulacak. Oyundan yeni görüntüler bizlerle buluşturulmaya devam edilirken şimdi de okçu arap atları için yeni bir video paylaşıldı. Oyunun en güçlü birimlerinden biri olan atlı okçular yeni oyunda da birçok rakibin canını fazlasıyla yakacak gibi gözüküyor.

Stronghold Crusader’ın en güçlü ünitelerinden biri olan çevik Atlı Okçu, Crusader 2 ile geri dönüyor. Yanlara, geriye ya da herhangi bir açıya dönerek doğru ok atabilme yeteneğine bakarak, bu birimin 2002’de yayınlanan klasik oyunda neden hayranlarımızın favorisi olduğunu anlamak zor değil. Bunu bir de yüksek hızı ile birleştirince, Arap Atlı Okçusu savaşta önemli bir avantaj kazanıyor.

Birim türlerinin yarıdan fazlasının birer birim saldırısı, duruşu ve yeteneği bulunuyor. Atlı Okçu’nun özel yeteneği de Stronghold Crusader 2 yayınlanırken sunulacaklardan biri olacak. Örneğin zorlu Sasani Şövalyeleri saldırı yeteneğiyle arayı kapatarak Atlı Okçu’nun hızına karşı gelebiliyor. Fakat bu şövalye de kazarak savunma pozisyonuna geçen ve saldıran rakip birliklere fazladan zarar verebilen Mızraklı Asker tarafından ortadan kaldırılabiliyor. Farklı uzmanlık alanları olan birimlerin birbirleriyle bu şekilde karşılıklı etkileşimleri, Crusader 2’ oynanışının temeli olacak. Bu durum Crusader 2’yi önceki oyundan ayırsa da bunu Crusader’ın tarzından ödün vermeden yapacak.

2014 baharında yayınlanması planlanan Stronghold Crusader 2, dijital olarak Firefly Stüdyoları tarafından yayınlanacak. Ayrıca yayınlanmasından önceki aylarda bir beta da planlanıyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir