Mech Conquest İnceleme


80

Mech Conquest

Bu sefer inceleme yazılarımız arasında bir mobil oyuna daha yer veriyoruz. Sahip olduğu üstün grafikler ve detaylı teknik sistemle dikkatimizi fazlasıyla çeken Mech Conquest, akıllı telefon ve tablet üzerinde gerçekten bir konsol oyunu tadını veriyor. Uzayda geçen maceramızda oyunun isminden de belli olacağı gibi makinelerle başımız dertte. İşte Mech Conquest İnceleme yazımız.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tabii ki insanlar dünya dışına çıkıp daha farklı gezegenlere dadanmış durumdalar. Sonuçta evren keşfetmek için sonsuz bir alanı sunuyor bizlere. Bizlerde 2300’lü yıllarda bu alanları keşfe çıkıyoruz ve farklı gezegenlerde farklı hayatlar kurmaya başlıyoruz. Tabii teknoloji her yerde gelişmiş olduğundan dolayı bizler gezegenleri keşfedip ele geçirmeye uğraşırken başka insanlarda bunu yapmaya çalışıyor. Hal böyle olunca ortaya uzay savaşları çıkıyor. İşte Mech Conquest tam olarak bu anlamda bir mobil oyun.

Mech Conquest’in değindiği nokta ise robotlar. Oyun içerisinde robotlar ile savaşlarımızı yapıyoruz. Bu robotları kendi zevkimize göre kişiselleştirip, içerisindeki pilotu güçlendirebiliyoruz. Robotlarımız kendi kendine çalışmıyor, onları kullanan bir de pilotlarımız var. Bu pilotlarda kişisel özelliklerine göre ayrılıyorlar. Kendi bildiği yetenekleri robot ile birlikte uygulayan pilotlar savaşlarda en büyük rolü oynuyor.

Oyun içerisinde komutan görevini üstleniyoruz ve emrimizdeki pilotları ve diğer kişileri yönetiyoruz. Bir uzay gemisine sahibiz ve bu uzay gemisindeki her bölümden biz sorumluyuz. Maden yapma, depolama ve araştırma gibi birimlerin hepsini biz yönetiyoruz. Yalnız başına savaşan bir komutan olmak yerine bir birliğe katılıyoruz ve o birlik adı altında kendi robotlarımızı yönetiyoruz.

Gezegenler arası üstünlük kurmayı hedeflediğimiz için farklı farklı gezegenlere yolculuk ediyoruz ve robotlarımızı oralarda savaştırıyoruz. Düşmanlarımızdan daha fazla üstünlük sağladığımız zaman o gezegeni ele geçirmiş kabul ediliyoruz ve başka gezegenlere yolculuğa çıkıyoruz. Tabii bu biraz zaman alıyor ve pek de kolay olmuyor. Gezegenlerin hakimiyetini elinize almak için uzun bir zamana ve bolca yakıta ihtiyacınız olacak.


Pilotlar robotlardan kat kat daha önemli!

Gezegenlerdeki robot dövüşlerini yapabilmek için yakıt kullanarak o gezegene gitmeniz gerekiyor. Yakıtınız her gezegen ziyaretinizde azalıyor ve daha sonra tekrardan yakıt depolamanız lazım. Evet, gezegene yol aldıktan sonra robotunuzu savaşa bırakıyorsunuz ve bazı konularda ona emir veriyorsunuz. Pilotlarınızın yeteneğine bağlı olarak farklı saldırı tiplerini rakiplerinize sıra ile uyguluyorsunuz. Bu yetenekler pek çok kola ayrılmakta. Savaş esnasında yardımcı olmak haricinde yapabileceğiniz bir şey daha bulunuyor. Siz saldırdığınız zaman ekranda birkaç tane nişahgah çıkıyor. Bunlara tıkladığınız zaman ekstra altını hanenize katmış oluyorsunuz.

Sizler için savaş yapan koca pilotları kişiselleştirme seçeneği bayağı bir kapsamlı. Zaten robotların yapıları da oldukça çeşitli. Robotun fiziksel tipinden rengine kadar birçok şeyi değiştirebiliyorsunuz. Kısaca oyunun grafiklerine değinmek gerekirse eğer idare eder bir görüntüye sahip olduğunu söylemek mümkün. Çok mükemmel grafikleri bulunmuyor fakat kötü de değiller. En azından 3D grafik motoru kullanılarak hazırlanmış bir oyunu oynuyoruz.

Mobil platform için Turn-based strategy tarzında oyun arayanlar Mech Conquest ile bir uzay macerasına çıkabilirler. Kendi robotunuzu geliştirip, uzay geminizi büyütüp, yetenekli pilotları eğitip daha sonra gezegenleri ele geçirip ne kadar iyi bir komutan olduğunuzu dünya üzerinde bulunan diğer oyunculara sergilereyerek kendinizi tatmin edebilirsiniz. Ayrıca Mech Conquest PC platformu için de bulunuyor. Mobil platformda oyunu oynayamayan arkadaşlar bilgisayarlarında da kolaylıkla oynayabilirler.

Artılar:

Kişiselleştirebilecek birçok şey olması
Pek çok sayıda farklı yetenek

Eksiler:

Grafiklerin arıza verip pembe rengine dönüşmesi
Bazen yükleme ekranında donup kalması

Puan: 7/10


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir