Tauri World İncelemesi


80

Tauri World’ü en çok Dark Orbit’e benzetebiliriz. Üç tane ada gezerek bir sürü serüvene tanıklık ediyoruz. Bu adaları dolaştıktan sonra hangi adada kalacağına karar veriyorsunuz ve gerekli hammaddeleri toplayarak oyuna başlangıç yapıyorsunuz.

Peki bu ham maddeler ne işe yarıyor?
Gayet basit. Altın, coin sisteminin yanına bunlar da eklenmiş ve bunlar yeterli olduğu sürece envanterinizden eksilmek şartıyla bina vb şeyler dikebilir, silah alabilirsiniz.

Oyunun senaryosu ise bizi 18. yy’a götürüyor. Aslında şu anda da hat safhada ama bize öğretildiği kadar tarihe dönüyoruz. Oyundaki en büyük amaç ilk önce kendi adanızı, ordunuz geliştirmek ardından diğer adaların yer altı ve yer üstü kaynaklarını sömürmek.

Ayrıca bu oyunu diğerlerinden ayıran önemli bir özellik var. Hero -kahraman- sistemi ile ordunuzu güçlendirebilirsiniz. Bir örnek verecek olursak sadece bir hero bir birim asker kadar güçlü olabilir.

Sömürdüğünüz ham maddeleri kuracağınız fabrikalarda işlemelisiniz yoksa silah ya da uçak gibi materyalleri elde edemezsiniz. Ayrıca üniversitelerde önemli yer alıyor. Gerçek hayattan da bildiğimiz gibi tek başına işlenmiş madde bir işe yaramaz. İşlenmiş maddeyi de işlemek gerekir; bunun için de bilgi. Üniversiteleri kurarak gücümüze güç katabiliriz.

Ayrıca oyunda Türkçe dil seçeneği de bulunuyor.

Oyunu oynamak için buraya tıklayın


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir