The Bard’s Tale’e devam oyunu geliyor


94

The Bard's Tale

Oyun dünyasının ilk RPG’lerinden olan ve 80’li yıllarda bizlerle buluşturulan The Bard’s Tale için yıllar yıllar sonra devam kararı alındı. Bundan yaklaşık 10 yıl önce inXile Entertainment tarafından satın alınan ve dönemin yeni konsolu PlayStation 2 için geliştirilen The Bard’s Tale’in devam oyunu yakın bir zaman içerisinde tekrar oyuncularla birlikte olacak. Oyunun hikayesinde pek fazla bir yenilik olmayacakken gelen bilgilere göre ilk oyunun yenilenmiş versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

PAX South etkinliğinden gelen haberlerle beraber The Bard’s Tale’in devam oyunu tam 27 yıl sonra duyuruldu. The Bard’s Tale IV, hikaye olarak 1988 senesinde çıkan üçüncü oyununun devamını konu alacak. Firmanın sunduğu ilk oyun olmasından dolayı The Bard’s Tale serisinin kendileri için oldukça önemli olduğunu belirten Brian Fargo, yeni oyunun Kickstarter’dan destek alacağını açıkladı. Zaten daha önce inXile Entertainment Wasteland 2 ve Torment: Tides of Nemenera’da da Kickstarter yoluna başvurmuştu.

Oynanış açısından bir takım yeniliklere sahip olacak olan The Bard’s Tale IV’te sıra tabanlı bir dövüş sistemini göreceğiz. Dövüş sisteminin oldukça derin stratejilere sahip olacağını belirten Fargo, bu konuda Hearthstone tarzı oyunları örnek aldıklarını belirtiyor. Oyunla ilgili daha fazla ilerleyen dönemlerde paylaşılacaktır.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir