The Novelist çıkışını yaptı


91

The Novelist

Kent Hudson ve ekibi tarafından geliştirilen, yine de Orthogonal Games tarafından da destek alınılan oyun The Novelist sonunda çıkışını gerçekleştirdi. Daha önce oyuncuların çok sevdiği BioShock 2 ve Deus Ex: Invisible War gibi birçok yapımda görev yapmış olan Kent Hudson’ın bu oyununun da fazla beğenilmesi bekleniyor. Grafik bakımından biraz zayıf gibi gözükse de senaryosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyun bakalım başarılı olacak mı?

Hikâye üç kişilik bir ailenin yerleşim birimlerinden uzak bir tatil evine yerleşmesi ile başlıyor. Aile, burada yeni bir başlangıç yapmak niyetindedir. Ailenin bilmediği ise evde yalnız olmadıklarıdır. Evde bizlerin kontrol ettiği bir hayalet vardır ve Paranormal Activity’nin aksine bu hayalet – varlık iyi niyetlidir. Hayalet, ailenin yaşadığı çatışmalara veya bireysel sorunlara müdahale etmekte, gerekli gördüğü şekilde onlara yardım etmeye çalışmaktadır ve verilip uygulanan her karar bir sonraki bölümü etkilemektedir.

PC ve Mac için çıkan The Novelist ilk bakışta zayıf grafikleri ile olumsuz bir etki yaratsa da farklı içeriği ile dikkat çekiyor.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir