Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Oyun İncelemesi


104

Strateji, taktik ve beceri kategorisinde yer alan PS ve PC oyunudur. XBox’ta da oynanabilen oyun, FPS oyunudur. Online ve multi player özelliğiyle, en önemli faktör takım oyunudur.

Oyunda pek çok kendine özel operatör bulunmakta ve her operatörün kendine özel silahları ve özellikleri bulunuyor. Dilediğiniz operatörü seçerek, silahlarını modifiye edebilirsiniz. Multi player kısmında derecelendirme vardır. Cooper 4’den başlayan ve Diamond’a kadar çıkan derecelendirme sistemi bulunuyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununda, terörist avı da vardır. İsterseniz arkadaşlarınızla birlikte, özel server’da oynayabilirsiniz. Günümüzde bu oyunu profesyonel olarak oynayan oyuncular ve e-sport takımları bulunuyor. Uluslararası turnuvaları düzenlenen ve çok sevilen oyun, Türkiye’de de en çok tercih edilen oyunlardan biridir.

Oyunun başlangıcında verilen operatöre ek olarak, oyunda ilerledikçe yeni operatör ekleme seçeneği bulunuyor. Silahlara aksesuar takabilme özelliği, karakterlerin kıyafetlerini değiştirebilme özellikleri bulunuyor. Tüm donanım ve teçhizatlar R6 kredisiyle satın alınabiliyor.

Başarılı oyun şirketi Ubisoft, kadın- erkek eşitliğine vurgu yaparak, kadın karakterlere de oyunda bolca yer veriyor.


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir