Tomb Raider: Definitive Edition kafa karıştırıyor


111
Tomb Raider Definitive Edition1

Tomb Raider Definitive Edition

Kuşkusuz oyuncular tarafından tarihin en sevilen oyun serilerinden bir tanesi olan Tomb Raider, yakın zamanda yeni DLC’si Definitive Edition’ı bizlere sunacak. Sadece yeni nesil konsollarda çıkış yapacak olan DLC özellikle grafik kalitesini yükseltecek oyunun. Ancak diğer detaylar oyuncuların kafasını fazlasıyla karıştırıyor. Tomb Raider: Definitive Edition fiyatı neden bu kadar pahalı?

Tomb Raider: Definitive Edition VGX’te açıklandığından beri oyuncular için tam anlamıyla bir kafa karışıklığı oldu. Herkesin ilk izlenimi oyunun çok daha güzel gözüktüğü yönündeydi ve pozitifti. Fakat sonrasında Crystal Dynamics, PS4 ve Xbox One’a çıkacak yeni nesil portun 60 dolara, yani tam konsol oyunu fiyatına satılacağını açıkladı. Injustice gibi oyunların yeni nesil portları 30-40 dolara satılırken bu politika pek çokları için tam anlamıyla bir tat kaçırıcı unsur haline geldi. Fakat Crystal böyle düşünmüyor.

Bugün yapılan bir soru cevapta hayranların bu yöndeki sorusunu cevaplayan İngiliz firma, eğer Definitive Edition diğer yeni nesil portları gibi bir “makyaj çalışması” olsaydı bu parayı istemeye hakları olmadığını kabul etti. Fakat fiyatlandırmanın da arkasında duruyorlarmış zira Definitive Edition her yönüyle Tomb Raider’ın tekrar elden geçirilmesiymiş ve ciddi bir efor gerektiriyormuş. Oyunu elimize aldığımızda bu eforun haklı olup olmadığını göreceğiz. O sırada, siz ne düşünüyorsunuz?


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir