Ücretsiz mobil oyunlar telefona zarar verebilir


105

mobil_oyun

Dürüst olmak gerekirse biz mobil telefon kullanıcıların oyun seçiminde ilk önce ücretsizlere yöneldiği apaçık ortada. Bunun bize mali anlamda zararı olmadığını düşünüyorduk, tam da bugüne kadar. Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre maalesef daha fazla zararı oluyor. Ücretsiz oyunlar, ücretli oyunlara oranla yüzde 50 daha fazla şarj harcıyor, yüzde 80 daha fazla internet paketinden kullanıyor ve yaklaşık yüzde 20 de daha fazla güç tüketiyor.

Bunların dışında bir telefonların arızalanma riskinin artması durumu var. Daha fazla çalışan işlemciler telefonların ısınmasına, oluşan ısınma pillerin zarar görmesine sebep oluyor. Bazı akıllı telefonlar aşırı ısınma pilin şişmesine, ekranın sararmasına yol açıyor. Bu arızalar özellikle garanti kapsamı dışındaki akıllı telefonlardan birini kullanıyorsanız büyük tamirat ücretlerine sebep olabiliyor.

Tüm bu iç karartıcı bilgilerin ardından bizce mobil uygulamaların ücretsiz versiyonlarını kullanırken bir kez daha düşünün diyoruz. Büyük emek harcanmış bir mobil uygulamaya ya da oyuna 3-5TL gibi ücretler ödemeyi mantıksız bulanlar belki de 300-500TL gibi tamirat ücretleriyle karşı karşıya kalabilirler.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir