Witcher 3’e ne oldu böyle?!


85

witcher_

Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek olan The Witcher 3: Wild Hunt, The Game Awards 2014’te gösterilen yeni trailerıyla birlikte tüm takipçilerini hüsrana sürüklemişti. E4 Fuarı’nda mükemmel bir trailer aktaran The Witcher 3’ün grafik kalitesinin yeni fragmanda yerlerde olması oyuncuları telaşa soktu. Grafiklerin düşürüldüğü iddiası şu anda oyun forumlarında devam ederken 1 haftadır sessizliğini bozan oyun geliştiricileri sonunda konu hakkında açıklama yaptılar ve suçu direkt olarak YouTube’un üzerine yıktılar.

Sonunda oyuncular bu grafiklerin perde arkasındaki olayı öğrenmek amacı ile yapımcıların resmi YouTube kanalından ve oyunun resmi forumu aracılığı ile gerçekten grafiklerin düşürülüp dürülmediğini sordular. Baştan herhangi bir cevap gelmedi.

Bir kullanıcının, YouTube üzerinde yayımlanan videodaki yorumlara, “Grafiklerdeki düşüş gerçek. Baştan inanmamıştım ama şu anda çok net biçimde gözüküyor. Her şeye rağmen fragman her türlü güzel gözüküyor ve oyunun çok başarılı olacağı kesin” yazmasının ardından, CD Projekt RED’den Marcin Momot şu yanıtı verdi:

“Sanırım bir açıklama yapmanın vakti geldi. Ne yazık ki YouTube’un uyguladığı garip video sıkıştırma yönteminin kurbanı olduk. Şu anda bu sorunu çözmeye ve daha yüksek kalitede bir video yüklemeye çalışıyoruz. Gerçekte bu video çok daha kaliteli duruyor. Kesinlikle grafiklerde bir düşürme söz konusu değil. Ben oyunu her gün görüyorum ve her gün hayran kalıyorum.”

Yapımcılar ne kadar haklı bilemeyiz ama trailer içinden birkaç görüntü ön plana çıkıyor ve oyuncular, “Bu görüntülerin tek suçlusu YouTube mu?” diye de soruyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir