World of Darkness Online İptal Oldu


93

World of Darkness Online

İlk haberlerini aldığımızda tüm oyuncuları fazlasıyla heyecanlandıran, sunduğu görsellerle heyecanımızı katlamayı başaran World of Darkness’tan maalesef gelebilecek olan en kötü haber geldi. Eminiz ki yüz binlerce oyuncu bu oyunu bekliyordu ama gelen açıklamalara göre World of Darkness projesi uzun bir süreliğine iptal edilmiş durumda.

Maalesef ki artık World of Darkness Online diye bir proje yok. CCP Atlanta şubesinde geliştirilmekte olan oyun, şirketin CEO’su Hilmar Veigar Petursson yaptığı açıklamayla birlikte tamamen rafa kaldırılmış durumda. World of Darkness Online üzerinde çalışan ekibin bir kısmı EVE Online projesine geçiş yaparken, geriye kalan 56 çalışan ise an itibariyle işsiz kalmış durumda. Her ne kadar CCP oyuncularda yarattıkları beklentiyi karşılayamadıkları için özür dilese ve bu olayın uzun vaadede EVE’e yarayacağını iddia etse de World of Darkness Online’ın özellikle de White Wolf sever tayfada yarattığı beklenti çok büyüktü. Haliyle beraberinde gelen hayal kırıklığı da devasa olmuş durumda.

Her ne kadar Petursson “Belki ileride bir gün bunu World of Darkness hayranlarına telafi ederiz” dese de şu saatten sonra kırık kalplerimizin onarılacağından çok da emin değilim doğrusu. Siz ne düşünüyorsunuz? World of Darkness Online sizin de heyecanla beklediğiniz ama sizi hayalkırıklığına uğratan bir oyun mu oldu?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir