Yeni nesil konsollar depolama bakımından yetersiz


108

depo

Konsol ile PC arasındaki farkların tartışması her zaman kabul edilebilir bir durum olmuştur. Bazıları PC’deki grafiğin yetersiz olduğundan bazıları da konsol oyunlarının çok pahalı olmasından şikayetçi olur. Ancak yeni konsollar beraberinde gelişmiş oyunları da getirdiler ve bu oyunlar boşça gelişmiyor; diskte kapladıkları alan da bir sorun. Yeni nesil konsolların da 500 GB’lık diskle birlikte satışa sunulması bizlere en fazla 10 oyun depolama şansı tanıyor; yani yeni sorunumuz yeni nesil konsollarda depolama.

Hem PlayStation 4 hem de Xbox One 500 GB sabit disk ile birlikte geliyor. İlk bakışta gayet yeterli görülebilir ama günümüzde oyunlar 40-50 GB gibi boyutlata ulaşmaya başladı ve konsollar ilk çıktığında 20-30 oyunun sabit diske sığması mümkünken, oyunları dijital olarak indirmeyi tercih edenler için 500 GB’lık alana ancak 9-10 oyun sığar oldu. Üstelik yapılan bu hesaba çekilen videolar veya film, dizi, vs. gibi oyun dışı medyalar da dahil değil.

PlayStation 4 kullanıcılarının bir şekilde sabit disk boyutunu yükseltme ihtimalleri var ama bu durum Xbox One’da mümkün değil. Özelikle kasım ayı ile birlikte en mühim oyunların peşi sıra çıkmasının ardından kullanıcılar sabit disklerinin dolmasından şikayetçi olmaya başladı. Hele bir de kotalı internet kullanıyorsanız, vay halinize…


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir