Assasin’s Creed 1 Oyun İncelemesi


93

Asassin’s Creed serisi en popüler oyun serilerinden olup oyunun ilk serisi de Assasin’s Creed 1’dir. Bu oyun serisini bu kadar popüler kılan oldukça özgün bir oyun stiline ve hikayeye sahip olmasıdır. Serinin ilk oyunundan itibaren bunu açık bir şekilde görebiliyoruz.

Oyun eski çağlarda geçmekte olup ateşli silah çeşitleri oyunda yer almıyor. Oyunda suikastçi kardeşliğinin son derece önemli bir ismi olarak bulunuyoruz. İsmi Altair olan ana karakter Suriye’de yaşıyor. Suriye sınırlarında bulunmakta olan suikastçi tarikatında farklı görevler yaparak ve bizden alt kademede suikastçilere farklı görevler vermek adına görevlendiriliyoruz.

Oyun esnasında fazlasıyla ara sahneler oluyor ve bu şekilde hikayeyi anlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yapmış olduğunuz görevlerde de gerekli açıklamalar verilmektedir. Fakat oyunda belirli görevleri yerine getirirken sıkılabilirsiniz. Öyle ki kendini çok tekrar eden görevler bulunmaktadır. Bu oyunun en kötü tarafı olmakla birlikte özgün bir hikayede değişik serüvenler yaşayacaksınız!


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir