Dying Light Oyun İncelemesi


85

Zombi oyunları adeta zombi etkisi yaratmaya başladı. Artık bu tarz oyunlar gördüğümüzde kaçmak ve onları öldürmek istiyoruz. Konular böyle klişeyken, Dying Light bu ortak malzemeyi farklı bir içerikle karşımıza çıkarmaya çalışmış. Oyun oynanırken Dead Island esintisi ile karşılaşıyoruz. Öyle ki piyasanın en iyi zombi oyunlarından biri şüphesiz ki Dead Island’dı. Dying Light aynı oyunun devamı olmasa da benzerlikler çok fazla.

Bu ilk oyunda birinci şahıs kamerasıyla oynuyorsunuz. Açık dünya konseptli olan oyun parkur ögeleriyle de son derece eğlenceli bir içeriğe sahip. Bunların üzerine bir de AAA oyunlarına ait olan genel özellikler de eklenince neredeyse mükemmel bir deneme olmuş diyebiliriz.

Oyuna başlarken bir uçak üzerinden şehre atlanıyor. Bizi kurtarmaya çalışan insanların yardımıyla hayatta kalsak da virüs kapmaktan kaçamıyoruz. Hayatta kalanların merkezine şehre indiğimiz zaman hikaye de başlıyor. Ana karakter Kyle Crane, The Global Relief Effort adında bir yardım örgütünün mensubu olup örgüt bizleri Harran’da bulunmakta olan önemli dosyaları ele geçirmek için gönderiyor. Hikaye burada başlıyor!


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir