Close To The Sun


73

1800’lü yılların sonunda geçen oyunda Nicola Tesla sıra dışı teknolojik bir güce sahiptir. Bir lider olan Tesla’nın rakibi ise Edison’dur. Close To The Sun’da hikaye oyun boyuna gizemini korumakta. Ancak oyunun mekaniği oyuncular tarafından genellikle eleştirilmektedir. Çünkü oyunda koşmak dışında neredeyse başka hiçbir oynanış mekaniği bulunmamaktadır. Bu da oyunu biraz sıkıcı hale getiriyor.

Oyundaki amaç adayı bulmak ve yaşananların gizemini çözmek… Bunun içinde bulunduğunuz gemide bir keşfe başlıyorsunuz. Gemide bulunan bulmacaları çözerek kapalı olan kapıları açmak için gerekli olan anahtarı bulmanız gerekiyor.

Close To The Sun Oyununun Özellikleri

Oyun 10 bölümden oluşuyor ve iyi bir oyuncu için yaklaşık 5 saat sürüyor diyebiliriz. Peşinize düşen gerçeküstü varlıklardan kaçarak bir diğer bölgeye gitmek ve kapalı kapıla için anahtarı bulmaya çalışmak oyunun neredeyse tek özelliği. Oyunun oyuncular açısından keyifli gelen en büyük özelliği oyunun ilginç özelliği, müzikleri ve sürpriz içeren bir finalinin olması diyebiliriz. Özellikle ilginç hikayesi oyuna ilişkin beğenilen özelliklerden birisidir diyebiliriz.

 

 


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir