Far Cry 5 Oyun İncelemesi


83

Oyun kıyamet günü temasını ele almaktadır. Oyunda evrenin sonuna gelindiğine inanmakta olan ve de ardından ne şekilde olursa olsun yaşamak için adeta gözü kararmış insanların bağlanmış olduğu Eden’s Gate isimli bir grup tarikatı konu edinmektedir.

Joseph Seed ve de onun kardeşleri aracılığıyla kurulmuş olan bu tarikat, Montana’da bulunmakta olan Hope County’deki toprakları birer birer satın alır. Seed için işaretler gayet açıktır ve de kıyamet gelirken kurtuluş yalnızca onun yanında olanlar için mümkün olacaktır.

Joseph Seed, tarikatındaki üyelerinin dış dünyayla bütün iletişimlerini kesmeye iterken öteki yandan da tarikat dışındaki insanları bu tarikata katılmaları için zorlamış olduğu için sonuç olarak devreye güvenlik ekipleri girer ev Joseph Seed’e tutuklama kararı çıkartılır. Tam da bu noktada oyuna biz giriyoruz.

Oyundaki amacımız Joseph Seed’i tutuklayarak  kasabaya huzur getirmek. Ama unutmayın ki onu kurtarmak için kendisini daha oyunun en başında bile helikopterin önüne atan müritleri mevcut. Heyecanlı bir macera sizleri bekliyor!


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir