FİFA 2015 ve Türkiye Ligi


84

Konsol oyunlarını sevenlerin büyük bir merakla beklediği FİFA 2015 futbol oyunu sonunda çıktı. Özellikle Türkiye liginin de oyuna dahil edilmesiyle birlikte, Türkiye’deki oyun sevenlerin büyük bir ilgi dahilinde oyunu satın almakta olduğu bildirildi.

FİFA, görsel efekt ve grafikleriyle birlikte muhteşem bir hale getirdiği FİFA 2015 futbol oyunu sayesinde en güçlü rakipleri arasında yer alan PES’i de geride bırakmış gibi görünüyor. Kısa zamanda büyük bir satış rakamına ulaşan FİFA 2015, oyun kontrolü ve gerçekçilik boyutuna en yakın hale getirdiği saha, zemin ve futbolcular ile oyun severlere en iyi deneyimi yaşatmak adına tüm bileşenleri kullanmış gibi.

Oyun PC, Xbox ve PS versiyonu şeklinde piyasaya çıktı. Oyun içerisinde çeşitli eğlenceli seçimler ve yine online oynanabilme özelliği sayesinde keyifli vakitler geçirilebilecek. Türkiye liginin lisansının alınmasıyla birlikte bir büyük merakla beklenen oyun, sevenlerine bu beklentiyi fazlasıyla vermiş gibi. Şuan için oyunun orijinali almak ve oynamaya başlamak gerekiyor. Lakin henüz crack konusunda bir haber yokken, oyunun crack’inin çıkmasına da sayılı günler kaldı diyebiliriz. Piyasada şuan itibarıyla 150 TL ye satılan FİFA 2015 e sahip olmak isteyenler çeşitli kurumlar aracılığı ile belli taksitler dahilinde de oyuna sahip olabilirler. Steam üzerinden kod girerek indirip bu keyfi tadabilirler.

Türkiye liginin FİFA’ya geri dönmesi bir zamanlar rakip firma oyununu tercih edenleri de FİFA’ya geri döndüreceğe benziyor. Nitekim oyunun içeriğinin de Türkçe olması bir kat daha keyfi arttırıyor. Ayrıca her aşama için menajerlik modunda da çeşitli yeni özellikler bulunmakta. FİFA 2015 grafikleri ve oyuncuların bire bir monte edilmiş mimik ve hareketleriyle birleşince gerçekten keyif verici bir oyun haline dönüşmüş. PES 2015 ile FİFA 2015 arasında kalanlar için tavsiye iki oyunu da denedikten sonra karar vermeleri yönünde, lakin FİFA’ya ön yargı ile yaklaşmak cidden haksızlık olacaktır.


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir