Fortnite Oyun İncelemesi


82

Oyunun battle royale modu 1 yaşına girdi. Kısa süre içerisinde tüm Dünya’da en sevilen oyunlar arasında yer almayı başardı. Oyunun asıl ana modu; Dünya’yı Kurtar modudur. Battle Royal’de 100 kişi uçan bir otobüste yer alır. Koskoca haritada, isteyen oyuncu istediği yere atlayabilir.

Çoklu oyuncu özelliği ile tüm oyuncular silahları, materyalleri ve tüm teçhizatlarını topladığına emin olduktan sonra çatışmaya katılabilirler. Oyundaki tüm oyuncular yani uçan otobüste bulunan 100 oyuncu birbiriyle çatışır ve son kalan takım veya oyuncu, maçın- oyunun kazananı olur.

Fortnite oyununda pek çok skin, kazma, çanta, planör ve emote’ler vardır. Oyuncu karakterlerine aksesuar olarak sunulan donanımlar, para yatırılarak veya oyunda kazanılarak elde ediliyor. Bahsedilen skinler ve aksesuarlar, v-papel ile oyun içi satın alınıyor. V-papeller ise ya para yatırımı yaparak alınabiliyor ya da ”Dünya’yı kurtar” modu ile kazanılabiliyor.

Epic Games oyunu olan Fortnite konsol ve Pc oyununda, tüm platformlar bir arada oynayabiliyor. Oyun özelliği dolayısıyla mobilden de oyuna katılım sağlanabiliyor. Yani; PS4, PC, XBox ve mobil platformlarda ve bir arada oynanabiliyor.


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir