God Of War


67

Yunan mitolojisini sevenler için oldukça güzel bir oyun olan God of War, 2005 yılında PS2 için çıkan oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. 2018 yılında da oyun severlerin çok sevdiği God of War oyununun PS4 uyumlu yeni sürümü karşımıza çıkıyor.

Kısaca oyunun hikayesinden bahsedecek olursak, Kratos’un yıllardır bitmek bilmeyen mücadelesinin konu edinildiğini görebiliriz. God of War’ın bu seferki sürümünde diğerlerinden farklı olarak Kratos’a ek olarak oğlu Atreus’un da olduğunu görüyoruz. Bir yandan oğlunu koruyan bir yandan da eğitmeye çalışan Kratos’u bu sefer daha farklı macera ve görevler beklemektedir.

God of war denince genellikle herkesin aklına Yunan mitolojisi gelse de bu sefer oyunun bu konuda da bir değişiklik yaptığını görüyoruz. Önceden Yunan Mitolojisini konu alan oyunda bu sefer Nors mitolojisi konu alınmaktadır. Böylece oyunun pek çok konuda değişiklik ve yenilik yaptığını söylemek mümkün olmaktadır. Eğer bu tarz mitolojilere ilginiz varsa, oyunun PS4 için olan sürümünü satın alıp hemen oynamaya başlayabilirsiniz.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir