Grand Theft Auto 5


75

Grand Theft Auto 5, GTA 5 olarak bilinen açık Dünya oyunudur. Oyunda; hikaye modu ve online modları yer alıyor. Oynanan platformlar arasında; PS4, PC ve XBox bulunuyor. Hepsi kendi platformlarında ve multi player özellikleriyle oynayabiliyor.

Hikaye modunda, 3 ana karakter bulunuyor. Oyun, Los Santos’da geçiyor. Gerçekte Los Angeles olan oyun teması, oyun platformunda Los Santos olarak adlandırılıyor. Franklin, Michael ve Trevor karakterlerinden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Franklin, zenci ve mütevazi bir ailenin üyesidir. Michael zengin bir iş adamı, eşi ve iki çocuğu var.

Lüks evleri bulunan Michael, bir kız ve bir erkek çocuğa sahip. Trevor, Los Santos’un tenha arazilerinde yaşayan, beyaz atletiyle gezen bir bağımlı görüntüsündedir. Bir tane arazi arabası vardır. Oyunda verilen görevleri yerine getirmek gerekiyor. Ve oyun sonunda 3 ana karakterden birinin öldürülmesi gerekiyor.

Online modunda ise milyonlarca oyuncu bir arada oynayabiliyor. Tüm dünyada oynanan oyunda, her katılımcı kendi karakterini yaratabiliyor. Oyuncuların kulağındaki küpesinden, ayağındaki ayakkabıya kadar Los Santos sokaklarındaki mağazalardan alabiliyorsunuz.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir