H1Z1 beklenenle karşılamadı


87
H1Z1

H1Z1

Bundan sadece birkaç gün önce zombi oyunları arasına katılan H1Z1 ilk etapta beklenenleri karşılayamadı. Biliyoruz ki bu açılış sadece alfa süreciydi; ancak alfa sürecinde bile normalden çok daha fazla hata bulunması oyuncuların oyunu kafadan direkt elemesine neden oldu. En çok oyuna girişte sorun yaşanırken oyun içinde de birçok bug bulunuyor. Hatta o kadar çok bug var ki, oyunu tam anlamıyla deneyim edemediğimizi de belirtmek zorundayız.

DayZ’ye alternatif olarak gösterilen H1Z1’in oyuncu etkilemişleri daha etkin olduğunu söyleyebiliriz. DayZ’de nadir bir araya gelebilirken, H1Z1’de diğer oyuncuların sık sık varlığını hissedeceksiniz. Yiyecek ve içecek tedarik etmek için etrafınızı sık sık kollamanız gerekecek. Öyle her gördüğünüz arabayla da kaçabileceğinizi sanmayın. Daha önce kullanışmış bir arabayı tamir etmediğiniz sürece, tekrar tabana kuvvet yapacaksınız. Ancak envanterde tamir araç gereçleriniz varsa ne ala.

Birçok online oyunda olduğu gibi H1Z1’in de oyun girişinde sunucu seçme bölümü var. En düşük ping ile rahat oynayabilmek için popülerliği yüksek olan sunuculardan biraz kaçınmak gerekiyor. Zira böylesi açık dünya oyununda, küçük bir ping bizi zombilere yem edebilir.

Son olarak da güzel bir düşünce olan, havadan gelen erzak ve malzemelerden bahsetmek istiyorum. Evet, yanlış duymadınız, havadan gelen! Oyuncular belli aralıklarla, ihtiyacı oldukları silah ve yiyecekleri uçak aracılığıyla isteyebiliyor. Bir süre sonra ise paraşütle kocaman bir konteyner bize doğru iniyor. Her şey güzel ama uçak oldukça fazla ses çıkarıyor. Konteyner size inene kadar zombilerin bulunduğunuz alanı basması an meselesi. Peki ya diğer oyuncular? Tabii ki onlar da sofranıza dahil olmak isteyecekler. Hem yararlı hem de kışkırtıcı bu özellik, oyuna oldukça güzel bir hava katacak gibi duruyor.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir