H1Z1 yapımcıları hilecileri affediyor: ama bir şartla!


115

h1z1

Son zamanların oyuncular tarafından en çok beğenilen ve oynanan zombi temalı oyunu olan H1Z1, geçtiğimiz günlerde boşalmıştı. Ama nasıl bir boşalma? Oyun yöneticileri hile yaptıkları tespit edilen tam 30 bin oyuncuyu banlamıştı ve oyun boşaldı. Bilmiyoruz adamların iyi niyetinden mi yoksa para hırslarından mı, artık özür dileyenlerin banının kaldırılacağı açıklandı. Ancak bu özür dileme sadece maille bitmiyor. Banının kaldırılmasını isteyen oyuncular YouTube’a bir video koyarak tüm H1Z1 oyuncularından özür dilemek zorunda.

İşin daha da ilginç yanı ise yapımcı John Smedley’in, hilecilerin ban’larının kalkması için sunduğu şart. Smedley, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile, “Banlanan sevgili hileciler, hepiniz bana e-mail atıp özür diliyorsunuz ve hatanızın farkında olduğunuzu söylüyorsunuz. Teşekkür ederim. Ama, bu iş böyle olmaz. Eğer gerçekten özür dilemek istiyorsanız, bunu YouTube üzerinden yapmak zorundasınız. H1Z1 üzerinde hile yaptığınızı itiraf edip özür diledikten sonra, Video linkini bana gönderin,” dedi.

Bundan sonra ise bir çok hileci, özür videolarını YouTube’a yüklemeye başladı. Smedley’in bu taktiği ise, oyun dünyasında bir ilk olarak yerini aldı.

İşte özür videolarından bir kaçı:
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir