Hatred’a tepkiler yağıyor


84

hatred

Bundan birkaç gün önce tanıtılan ve buna rağmen şu anda oyun dünyasının en çok konuşulan oyunlarından biri olmayı başaran Hatred’a tepkiler yağmaya devam ediyor. Sebepsiz yere insanlığı öldürmeye dayalı bir temaya sahip olan oyundaki ırkçılık unsurları da insanların çok dikkatini çekti ve sonunda Epic Games de noktayı koydu. Oyunun fragmanlarında Unreal Engine 4’ün logosunun yer almadığını açıklayan Epic Games, oyunu desteklemediklerini de ifade etti.

Polonya asıllı yapımcı firma Destructive Creations’a bir bildiri gönderen Epic Games, logolarının Hatred oyunun tanıtım videosundan çıkarılması istedi. İzinsiz biçimde kullanılan logoyu videodan kaldırtan Epic Games, oyuna destek vermediğini de açıkladı.

Hiçbir sebep yokken bir anda tüm insanları öldürülmek üzerine kurulmuş olan Hatred için konuşan yapımcı firma yetkilileri, alışılan oyun türlerine alternatif olması açısından, nefret ve öfke içerikli bir oyun yapmayı planladıklarını belirttiler. İçerisinde ırkçılığa destek veren ve neo-nazi akımını sürdürmek isteyen insanların da yer aldığı bu yapımcı firma, oldukça sıra dışı bir imza atarak daha ilk günden tepki toplamaya başladı.

Sebepsiz yere insan öldürme üzerine kurulu oyunun videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir