İstanbul Efsaneleri: Lale Savaşçıları Oyunu


105

İlk Türkçe fantastik rol oyunu olan Lale Savaşçıları oyunu hala en iyi on Türk yapımı oyun içerisinde yerini almaktadır. Oyun 1994 yılında Silicon Worx tarafından geliştirilmiş olup Amiga ve PC için hazırlanmıştır. Türkiye’de yazılmış olan ilk Türkçe fantastik rol yapma oyunudur.

Oyunun Özellikleri

İstanbul Efsaneleri: Lale Savaşçıları Oyunu çoklu oyuncu desteği olmayan bireysel bir oyundur. Oyunda dört karakter bulunmaktadır. Günümüz İstanbul’unda geçen oyun büyük tesadüflerle bir araya gelen dört karakterin başlarından geçen fantastik maceralarından oluşmaktadır. Trajikomik olayların da yer aldığı oyunda kahramanlar Lale Savaşçısı olarak adlandırılıyor. Lale Savaşçıları otoparka kaçan toplarını kurtarmak isterlerken başlarına hiç beklemedikleri ve sürekli derde bulaştıkları olaylarla karşılaşıyor.

Oyunda diğer oyunlardan farklı olarak çok değişik karakterler yer alıyor. Örneğin memurlar ya da magandalar gibi. Çok eski olan bir oyun olan İstanbul Efsaneleri: Lale Savaşçıları Oyununun en önemli özelliği ise ilk Türkçe fantastik oyun olması. Oyun PC’de XP programında çalışarak ve güncellenerek oyunculara sunuluyor.


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir