LoL’ün Gangplank’ine kısa bir veda!


94

Son senelerin dünya genelinde en çok oynanan oyunlarından biri olan ve birçok rekorun altına imza atmayı başaran League of Legends’dan üzücü bir haber geldi; daha doğrusu bu yönde bir olay yaşandı. Stadyuma heyecanlı turnuvalarıyla birlikte binlerce insanı toplamayı başaran League of Legends’ın Gangplank’i öldürüldü ve artık oyunda yer almıyor. Ancak durum o kadar da vahim değil, yakın zaman içerisinde geri gelecektir.

Oyun içerisinde oynanabilir bir karakter olan ve oyuncuların bir hayli sevdiği Gangplank, Bilgewater etkinliği sırasında can düşmanı Miss Fortune tarafından öldürüldü. Hatta öyle bir öldürüldü ki, Gangplank karakteri artık oyun içerisinde seçilemiyor. LoL oyuncularını bir hayli şaşırtan ve üzen bu durum, karakteri oynayabilmek için satın almış veya karakter için özel kostümler satın almış oyuncuları oldukça kızdırdı.

Riot ise konu ilgili yaptığı açıklamada karakter ölümlerinin çok sık rastlanmadığını, Gangplank hayranlarının birkaç gün daha sabretmelerini ve bu olayı çözeceklerini belirtti. Görünüşe bakılırsa Gangplank birkaç gün içerisinde geri gelecek. League of Legends da kendi Polat Alemdar’ını oluşturma yolunda ilk adımını atacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir