LoL Ege Turnuvası


75

lol

Ülkemizde ve dünyada en çok oynanmakta olan online oyunlardan biri League of Legends, turnuvalarına ara vermeden devam ediyor. eSpor’un dünyada gelişmesini sağlayan Riot Games, Türkiye Turnuvası’nın Ege Bölgesi ayakları için bölgeye gitti. 26 Ocak’ta Türkiye finali gerçekleşecekken bundan sonra da uluslararası turnuva yapılacak. Para ödüllü olan turnuva için başvurular çoktan yapıldı.

Türkiye Kupası elemeleri kapsamında Türkiye’nin yedi farklı bölgesinde oyuncularla buluşmaya devam eden Riot Games’in ikinci durağı Ege Bölgesi. 11 Ocak Cumartesi günü Riot Games çalışanları Ege Bölgesi’ne gidiyor. Riot Games çalışanlarının 7 ilde gerçekleştirecekleri elemelerin sonucunda şehir birincileri belli olacak.

Şehir birincileri ise 26 Ocak’taki bölge finalinde mücadele edecekler. Bölge finalinden zaferle ayrılan şampiyon, hem 3.000 TL’lik para ödülünün sahibi olacak, hem de masrafları Riot Games Türkiye tarafından karşılanarak İstanbul’daki Türkiye Kupası büyük finaline katılma hakkını kazanacak. Ayrıca bölge 2.’si 2.000 TL, 3.’sü ise 1.000 TL nakit ödül kazanacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir