Robotoki’yi ziyaret edenler bu sefer hırsızlar oldu!


111

Robotoki

Sevdiğimiz oyun firmalarından biri olan Robotoki geçtiğimiz günlerde nedeni henüz belli olmayan bir hırsızlık girişimine maruz kaldı. Hırsızlar kapıyı kırmışlar ancak kapıdan içeriye girememişler, ya da alarm sayesinde girmek istememişler. Firmanın bu aralar iki farklı oyun konsolu için oyun geliştirmekte olduğunu olayın içine katarsak hırsızların oyun bilgilerini sızdırmak için böyle bir girişimde bulunabilecek oldukları büyük bir ihtimal.

Eski Infinity Ward çalışanı Robert Bowling tarafından kurulan Robotoki firması, şu an sadece Android ve Ouya için oyun geliştiriyor. Activision’dan ayrıldıktan sonra kendi stüdyosunu kuran Bowling, şu an ekibi ile Human Element’in çalışmalarına tamamen odaklanmış durumda. Firmanın geceli gündüzlü süren çalışmaları devam ederken, iki hırsız, stüdyonun ön kapısına tekme atarak hırsızlık girişiminde bulundu. Ofisten bir çalışanın durumu farketmesi üzerine hırsızlar bu girişmlerinde başarısız oldular.

Hırsızların ne çalmak için geldiği henüz belli değil. Sıradan bir hırsızlık girişimi mi, yoksa geliştirdikleri oyuna dair bilgileri çalmak veya oyunu sızdırmaya yönelik bir girişimde bulunma amacı taşıyıp taşımadıkları ise henüz araştırılıyor.

Ön kapıyı kırdıktan sonra içeri girdiklerinde yakalanacağını anlayan hırsızlar, kaçarak olay yerini terk ettiler. Tabii bu görüntüler, güvenlik kamerasına da yansımış durumda.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir