Thor: Karanlık Dünya oyunu da geldi


94
Thor Karanlık Dünya

Thor Karanlık Dünya

İskandinavların yıldırım tanrısı olan ve tanrıların tanrısı Odin’in oğlu olan Thor için yayımlanmış olan ilk filmin ardından Thor: Karanlık Dünya da geçtiğimiz günlerde yayıma girmişti. Ancak bir şeyi atladık, henüz film vizyona girmeden önce filmi konu olan Thor: Karanlık Dünya adında oyun paylaşıma sunuldu. Gameloft tarafından geliştirilen -çok şaşırtıcı değil – oyunu şu anda iOS ve Android üzerinden satın alabilirsiniz.

31 Ekim’de iOS platformda, 4 Kasım’da Android platformda Gameloft tarafından yayınlanan oyunun esinlendiği film ise 1 Kasım’da beyazperde de yerini aldı.

2011 yılında ilki yayınlanan Thor filmi box-office verilerine göre a $450M ciro yaratmıştı. 1 Kasım’da sinemaya geren film Türkiye’de bugüne dek 155bin izleyici sayısıyla 1. sıraya yerleşmeyi başardı.

Tamamen filmden esinlenerek Gameloft stüdyolarından çıkan bu ücretsiz oyun ile Thor dünyasına girebilirsiniz. Aksiyon ve hack/slah tarzındaki oyun, Thor’un gerçek görevlerini sunarak 9 Dünya’yı kurtarmayı oyunculara sunuyor.

Oyunun güçlü özelikleri arasında RPG türündeki ilk süper-kahraman oyunu olması en başta gelenler arasında. 3D grafikleri sayesinde gerçekçi görüntüler ve kontrol güçlerine sahip olması da takip eden özelikler arasında yer alıyor.

Kara Elflerin lordu ve Asgard’ın kadim düşmanı Malekith, Dokuz Dünya’yı yok etmek için bir istila düzenler! Thor, hızlı hareket edip Kara Elflerin evreni karanlığa gömmesine engel olmalıdır. Asgard’ın en büyük savaşçılarıyla gücünü birleştirip, Malekith’in karanlık emellerini durdurup Dokuz Dünya’da düzeni yeniden sağlamak için hazırlanan macera sizleri bekliyor.

Oyunda her biri farklı meydan okuma ve hedefler içeren 90 hızlı görev bulunmaktadır. Oyunculardan, yağmacıların ve Kara Elflerin kuşatması altındaki alemleri ziyaret ederek, müttefiklerinle onları özgür kılmaları bekleniyor.

Thor’da oyuncular Jotunlar, Yağmacılar, Kaya Devleri, Kara Elfler’in saldırısıyla yüzleşerek onlara karşı koyacaklar.

Toplamda 10 güçlü çekiç ve zırh seti

Bu oyunda da solo ve çok oyunculu modlar bulunmaktadır. Çok oyunculu özeliği bulunan oyun diğer birçok Gameloft oyunda da olduğu gibi haftalık lider panosu barındırmaktadır. Bu panolarda en üst sıarada yer almak için yarışarak ödüller kazanabilirsiniz. Unutmayın, sadece amansız düşmanlara karşı koyarak lider tabloların üst sıralarında yer alabilirsiniz. Ayrıca sadece ve sadece çoklu oyuncu modunda oynayarak ISO-8, silahların kildini kırabilirsiniz.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir