Oyunlara Yeni Vergi Zammı Geliyor!


92

Ülkemizdeki vergi oranları tüm dünyanın dilinde. Neredeyse yabancı ülkeden gelmekte olan her ürün için diğer ülkelere oranla çok daha fazla ücret ediyoruz. Bu da bir ürünün fiyatının bazen 2 katına, bazen de 3 katına kadar çıkmasına neden olabiliyor. Bu oranlar yetmezmiş gibi şimdi bir üzücü haber daha geldi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, elektronik ürünlere ilişkin yeni bir vergi düzenlemesinin getirileceğini ve bunla birlikte vergi oranlarda artış yaşanacağını açıkladı.

Zeybekçi yaptığı basın toplantasında, “Önümüzdeki 1 ay içinde ilave gümrük vergilerinde özel tedbirler alınacak. Elektrik, elektronik, cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi ürünlerde ek vergi geliyor. Önümüzdeki 1-2 ay içinde özel ürün gruplarında gümrük vergilerinde, ilave gümrük vergilerinde özel tedbirlerle karşılaştığını göreceğiz. Özel ürün gruplarında elektrik, elektronik, tablet ve cep telefonları da var; kimya grubu üzerinde de çalışıyoruz” dedi.

Yapılan açıklamada tablet ve cep telefonları üzerinde durulsa da, elektrik ve elektronik ürün kapsamına giren oyunlar da bu vergi artışından nasibini alabilir. Durum böyle olursa hali hazırda ülkemizde oldukça pahalı olan oyun fiyatları, yine artabilir. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir