Dead Crusade geliyor!


78

Dead Crusade

Zombi oyunları arasına bir yenisi daha ekleniyor. Ancak bu oyun diğerlerinden çok daha farklı olacak. Piyasada olan tüm zombi oyunlarına baktığımızda hepsinin ya bu tarihte ya da yakın geçmiş tarihte olduğunu görebiliyoruz. Ancak Aesthetic Games Inc. tarafından geliştirilmekte olan Dead Crusade, Orta Çağ’da geçecek. 14. yüzyılda dünya sona gitseydi ve zombiler ortaya çıksaydı neler olabileceğini gösteren Dead Crusade gayet eğlenceli bir oyun olacağa benziyor.

Co-Op olarak oynanabilecek, Unreal Engine 4 destekli bir korku oyunu aslında Dead Crusade. 14. yüzyılşda Avrupa’da patlak veren Kara Ölüm salgınını kendine konu ediniyor ve bu salgına ufak bir zombi çeşnisi ekliyor. Yapımcıların vaatlerine göre şehirden şehire gezerek bütün Orta Çağ Avrupa’sını pençesi altına alan salgını kontrol altına almaya çalışırken, bir yandan da kendimiz bu salgına yakalanmamaya uğraşacakmışız. Fikir olarak süper doğrusu, bizim aklımıza yattı bu konsept. Hele ki İngiltere, İtalya vb bir çok şehre gideceğimiz ve farklı farklı mimariler, tasarımlarla yoğurulacak bir atmosfer olduğunu düşünürsek. Eh bir de en başından “korku” oyunu dedik değil mi? Zombi oyunlarında bu aralar eksikliğini çektiğimiz bir olgu o da zaten.

Ancak aslında işler kağıt üzerinde durduğu kadar şahane olmayabiliyor tabii. Her ne kadar oyun henüz çok kaba bir halde, Alfa bile olmayan bir sürümde olsa da Kickstarter sayfasında yayınlanan videoda animasyonlar ve zombilerle dövüş kısmı biraz… Nasıl desem, odun gibi gözüküyor. Belini Unreal Engine 4’e yaslayan bir oyundan beklenmeyecek şekilde hem de. Ama tabii bu aşılamayacak bir sorun değil.

Diğer sorun ise aşılması biraz daha zor ve daha ciddi: Oyunun ihtiyaç duyduğu 250,000$’ın şu anda sadece 6,923$’ı toplanabilmiş durumda. Gerçi Kickstarter kampanyasının önünde hala gidecek bir 24 günü var, ancak genelde ilk günlerden bu kadar az bağış toplayan oyunların hedeflerine ulaşamamaları Kickstarter’da sıkça gördüğümüz bir olay.

Oyunun ilk yayınlanan videosu hemen aşağıda. Eğer ilginizi çekiyorsa, “Bu oyunu arkadaşlarımla birlikte ne oynarım ben ama!” diyorsanız oyunun geliştirilmeye devam etmesi için pamuk elleri cebe atmanın tam sırası!


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir