OUYA yavaş yavaş siliniyor


85

ouya

Bundan yaklaşık 2 sene önce ilk olarak ismini duyurmaya başlayan, ardından Kickstarter üzerinden bağış toplayan OUYA’nın gidişatı hiç de iyi değil. Dünyalar kadar bağış toplamasına rağmen her zaman ertelenen ve tanıtılan oyunlarıyla da beklenen ilgi ve beğeniyi görmeyen OUYA, bazı ortaklıklara gitmişti. Görünen o ki kötü giden bir firmayla ortaklığa girmek sizlere de zarar verebilir. Zira OUYA ile Xiaomi ortalığı bozulmak üzere ve OUYA yeni ortaklar arıyor.

Oyunculardan topladığı yüksek bağışların aksine OUYA, pek de başarılı bir kariyere sahip olamadı. Ertelenmeler, oyuncuların konsolda bulunan oyunları beğenmemeleri ve konsolun donanım olarak, beklentinin gerisinde kalması, yavaş yavaş OUYA’nın sektörden silinmesine, bundan ötürü Çin temelli bir şirket olan Xiaomi ile bir ortaklığa gitmesine sebep olmuştu.

Sektörde yayılan dedikodulara göre bu ortaklık, Xiaomi açısından pek de olumlu bir sonuç gösterememiş ve firma, OUYA ile ortaklığını bozmak için çalışmalara başlamış. Bunun üzerine OUYA, söylentilere göre hayatta kalabilmek adına yeni ve farklı ortaklar arıyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir