Mathland Mobil Eğitim Oyunu


85

Mathland mobil eğitim uygulaması 3 ila 10 yaş arasındaki çocukların oynayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Çocuklardaki reflekslerin geliştirilmesi, karar verme yetilerine sahip olmaları, matematiği sevmeleri için pek çok farklı özellikle birlikte uygulama hazırlanmıştır. Herkes tarafından ilgi gösterilebilecek grafiklere sahip oyunda ödül ve ceza kavramlarına da yer veriliyor.

Yarışma halinde oluşturulmuş etaplarda can özelliği bulunuyor. Üç kez aynı hatanın yapılması halinde karakter tekrar aynı yerden devam edemiyor. Mathland ile bu sayede çocukların gerekli olan işlemleri gerçekleştirmeyi öğrenmeleri sağlanıyor.

Teknolojiyi İyiye Kullandıran Oyun

Çok küçük yaştaki çocukların özellikle matematik alanındaki başarılarını, geometriyle ilgilenmelerini sağlayacak şekilde oluşturulmuş bir oyundur. Sıkılmalarının önüne geçmek, süre kavramını öğrenmelerini sağlamak, matematiği sevmelerini ve açıları öğrenmelerini sağlamak için oluşturulmuştur.

Oyunun her yaş grubundan çocuk için oynanmaya uygun bir yapısı bulunuyor. Problem çözme becerilerini geliştirmek, karar verme mekanizmalarını geliştirmek amacıyla bu tarz uygulamaların önemi oldukça büyüktür. Mobil oyun hem android hem de iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda kullanılmaya uygun durumdadır.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir