Orta Dünyada Başka Bir Gün


86

air_new_zeland_hobbit

Dünyanın en çok okunan ve bizce sevilen kitabı olan Yüzüklerin Efendisi’nin çekildiği ülke Yeni Zelanda, LOTR’dan önce yazılan ama sonra çekilen Hobbit’e de ev sahipliği yaptı. LOTR sayesinde mükemmel bir gelir elde eden devlet bu seriyi devlet düzeyinde bile taçlandırırken Yeni Zelanda Havayollarının da boş durmadığını belirtelim. Daha önce Orta Dünya temalı bir reklam yayımlamış olan firma şimdi bunlar arasına bir yenisini daha ekledi ve bu sefer Hobbit senaryosunda Fili’i canlandıran oyuncu da yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi ve yine Hobbit’in çekildiği Yeni Zelanda’nın artık fantastik dünya severler arasında nasıl bir yeri olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bu sevgiyi olabildiğince olumlu kullanan ülke kendisine 200,000,000 dolarlık bir gelir getiren filmden kazandığı parayı ülkesi adına kullanmak için Yüzüklerin Efendisi Bakanlığı adında bir bakanlık bile açtı. Bu tarz şeylerle uğraşan bir ülkenin havayolu şirketinden de benzer temalı bir reklam filmi gelmesi çok garip değil.

İşte Air New Zealand havayolu şirketinin özel olarak hazırladığı “Orta Dünyada Başka Bir Gün” reklamı videosu karşınızda, bol keyifli seyirler diliyoruz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir