Overwatch Bilgisayar Oyunu


83

Oyunda maç olarak tabir edilen savaşların her biri son derece büyük bir etkiye yol açacakken, özellikle karakterlerin yapıları sayesinde iki takımdan bir tanesi sağ çıkmayı başarıyor. Overwatch oyununun FPS oyunlarından farkı, oynanabilmesi için mutlaka internet bağlantısının bulunması gerekiyor olmasıdır.

MMOFPS Türünde Maçlar

Toplamda 21 farklı karakter bulunan oyunda özellikle dört ana bölümdeki karakterlerle seçiminizi yapabilir ve maçlardaki yerinizi alabilirsiniz. Saldırgan bir yapınız bulunuyorsa, ofansif karakterleri alabilirsiniz.

Savunma ağırlıklı, çok daha dayanıklı olmak isterseniz de defansif ağırlıklı karakterlere yönelmeniz gerekiyor. Tank, oyunda öldürülmesi en zor ve en ağır zırhlara sahip karakter türlerindendir. Support olarak tabir edilen yardımcı karakterler ise, saldırgan oyuncu başta olmak üzere diğer oyuncuların hayatta kalmasını sağlayacak şekilde müsabakalarda yer edinirler. Bilgisayar oyunları arasında bulunan oyunun oynanabilmesi için tekli bir mod bulunmuyor. Sadece diğer oyuncularla birlikte giriş yapmanız ve oyundaki yeteneğinizi göstererek ortalama 15 dakikalık maçlarda başarıya ulaşmanız gerekiyor.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir