ReROLL, oyun dünyasını değiştirecek


97

ReROLL

ReROLL adında yeni bir oyun projesi, oyun dünyasının gidişatını tamamıyla değiştirecek gibi gözüküyor. İnsansız hava uçakları sayesinde dünyanın yüzde 90’lık bölümünün görüntüsü HD kameralar eşliğiyle alınıyor. Bu görüntüler oyunlara aktarılacakken oyunculara bu sayede gerçek dünyada bir oyun sunulacak ve bu büyük bir devrim demek. Gelen bilgilere göre gizli kalması gereken yerlerin görüntüleri alınmayacak. ReROLL’un tam olarak oyuncularla buluşmasının ise birkaç seneyi alabileceği belirtiliyor.

Gerçekçilik sadece bununla kalmıyor tabii ki. Oyuna adımınızı attığınız andaki hava durumu ve saat oyunda da geçerli oluyor. Örneğin gündüz karlı bir günde bilgisayarınızın başındaysanız, oyunda da aynısıyla karşılaşıyorsunuz. Macerada genel olarak amaç hayatta kalmak. Üçüncü kişi bakış açısı ile gezerek, yemek yiyerek, uyuyarak yaşam mücadelenizi sürdürmeye çalışıyorsunuz. Eminim çoğu oyuncunun ilk seyahat rotası kendi mahalleleri olacaktır.

Oyunun yapımcısı olan Pixyul adlı bağımsız şirket Assasins Creed ve Far Cry oyunlarında çalışan Julien Cuny ve Louis Pierre Pharand tarafından kuruldu. Bu oyunu MMO veya Multiplayer olarak sunmayı düşünmüyorlar. Singleplayer ve co-op olarak sunulacak. Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil. 2015’te Alpha sürümünün yapılabilmesi için sitelerinde bağış topluyorlar. Umarız yeterli bağışı toplarlar ve bu projeyi bir an önce oynama fırsatını buluruz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir