Bloodborne, Microsoft’u kızdıracak


93

bloodborne

PlayStation 4 için yakında çıkacak birçok oyun var. Ancak bu vakte dek yayımlamış olduğu videolar ve görsellerle en çok dikkatleri toplayan oyunun Bloodborne olduğunu itiraf etmemiz gerekiyor. 2015’in ikinci ayında satışa sunulacak olan oyunun geliştiricisinden çok önemli açıklamalar geldi. Xbox One’ın Bloodborne’u kaldıramayacağını, bunun için sadece PS 4’ü seçtiğini dile getiren Miyazaki, Microsoft’a büyük bir taş attı.

Bugüne kadar hep zorluğu ve Dark Souls’a ne kadar benzediği konuşulurken, oyunun direktörü Hidetaka Miyazaki yaptığı açıklama ile gündemi değiştirdi. Oyunlarının neden sadece PlayStation 4 plaformunda yer alacaklarını anlatırken tartışma oluşturacak sözler sarf etti.

“Victoria döneminde geçen bir oyun yapmak eskiden beri hayalimdi. O dönemin kostümlerini, mimarisini ve özelliklerini yansıtmayı istiyordum. Elbette bunu yapabilmek için de üzerinde çalıştığım platfomrun güçlü olması gerekiyor. Bu nedenle oyun platformları arasından PlayStation 4’ü tercih etmek durumunda kaldık,” diyen Miyazaki son sözü şöyle söyledi:

“Bloodborne, kesinlikle birden fazla platforma uygun bir oyun değil. Sadece PlayStation 4’ün üstesinden gelebileceği bir oyun.”

PlayStation 4 kullanıcıları için gurur okşayıcı bir açıklama olsa da diğer konsoları ve PC’yi göz ardı ediyor olması nedeniyle bu açıklamaların oldukça tepki alacağı ortada. Bloodborne çıkış tarihi olarak 2015’in şubat ayı daha önce açıklanmıştı ve biz de sizlere aktarmıştık.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir