Resident Evil Remake yeniden geliyor!


94

Resident Evil Remake

Resident Evil Remake denildiğinde eminiz ki hepinizin aklına bundan 12 yıl önce, 2002’de çıkartılmış olan oyun gelecektir. Akıllarda çok iyi yorumlar bırakan o oyunun yeni bir versiyonu önümüzdeki sene Capcom tarafından tekrar geliştirilecek! Neredeyse tüm oyun platformları için satışa sunulacağı açıklanan oyun 2015 yılında oyuncularla buluşturulacakken gelen bilgilere göre oyunda üç boyut destekleme sistemi de bulunacak ve 5+1 ev sistemine uygun bir ses kalitesi olacak.

Kontrol işleminin iki aşamalı olacağını belirten Capcom, serinin hayranlarının Residen Evil Remake’i normal olarak orjinal kontrol şemasıyla oynayabileceklerini, seriyle yeni tanışanların ise farklı bir kontrol yapısıyla Resident Evil: Remake’i oynayabileceklerinin altını çizdi. Ayrıca kontrol sisteminin ve kamera açılarının istenildiği anda değiştirilebileceğine değinen Capcom, bu sayede oyuncuların Resident Evil Remake’i kendi tarzlarında oynayabileceklerini belirtti. Dahası, oyuncuların geçmişte yaşadıkları tecrübeleri onlara hatırlatmak adına çözünürlüğün 4:3 ve 16:9 çözünürlükleri arasında değiştirilebileceğini açıklayan Capcom, Resident Evil Remake için oldukça sıkı bir şekilde çalıştıklarını açıkladı.

1080p çözünürlük ve orjinal yeniden yapıma göre daha detaylı grafiklerle bizleri karşılayacak oyun, 2015’in ilk aylarında satışa sunulacak.

Ayrıca yapımın duyurusu için yayımlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir