GTA V satışları 34 milyon oldu


90

gta_v

Çıkışını geride bıraktığımız senenin sonbahar aylarında sadece iki oyun platformu için gerçekleştirmiş olan GTA V, ilk günlerden oyun dünyasında satış rekoru kırmayı başarmıştı. Görünen o ki Rockstar Games bu unvanı bırakmayı hiç de istemiyor, zira satış değerleri de bu fikrimizi destekliyor. Yeni yapılan açıklamalara göre oyunun satışları ilk günden bu yana 34 milyona kadar uzanmış. Oyunun PC ve Mac’e gelmesiyle birlikte bu satışları kat kat artacağını göz önünde bulundurursak belki de bir daha kırılamaz bir rekorun ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz.

Rockstar Games, şu an itibari ile Grand Theft Auto V’i yeniden yaratarak PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sunmaya hazırlanıyor. 17 Eylül 2013’te sadece PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasadaki yerini alan Grand Theft Auto V’in şimdiye kadar toplamda 34 milyon adet sattığı açıklandı.

Hatırlarsanız: Grand Theft Auto V için toplamda 256 milyon dolar harcanmış ve üç günlük satışlar ile 1 milyar dolar hasılat yapılmıştı. Grand Theft Auto V’in yeni nesil ve PC sürümü, önümüzdeki sonbaharda piyasadaki yerini alacak. Şimdiden satışlar bu durumdaysa, yeni nesil ve PC satışları ile Grand Theft Auto V tüm zamanların en çok satan oyunu olmaya devam edecek gibi görülüyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir