GTA V bağlanma sorunu


79

rockstar_games

İlk çıkışını yaptığında sadece oyun platformları ile sınırlı kalacağı açıklanan ama ardından PC için de çıkacağı kesinleşen GTA V, maalesef uzun süren bekleyişlere rağmen bir türlü oyuncularla buluşturulmamış, çıkış tarihi sürekli olarak ertelenmişti. En son tarihin de yine erteleneceğini düşünüyorduk ki biz bu sefer öyle olmadı ve oyun bilgisayarlarımızdaki yerini aldı. Tabi yeni oyunda çok fazla sorun olur, ancak böylesine bir sorun beklenmiyordu. Öyle ki, hatayla karşılaşan oyuncular oyuna bile giriş yapamıyor.

Bu hatanın kaynağı Rockstar Social Club hesabının Steam ile birbirine bağlanması. Geçmişte farklı bir Steam hesabını, Rockstar hesabına bağlayan kullanıcılar, oyunlarını Steam üzerinden aktif ettikten sonra, girişte Social Club ekranı ile karşılaşıyor. Buraya kendi Rockstar hesaplarının bilgilerini giren kullanıcılar, Steam’in vermiş olduğu anahtar ile oyunlarını aktif edebiliyor. Ama ne yazık ki daha sonra oyuna giriş yapmaya çalıştıklarında, “Bu Rockstar Social Club hesabı, farklı bir Steam hesabına bağlıdır” uyarısı alıyorlar.

Hiçbir şekilde eski veya yanlış Steam hesabını, Social Club hesaplarından çıkaramayan, bu sayede doğru Steam hesabını bağlayamayan oyuncular, satın aldıkları oyuna giriş yapamıyor. Bu konu hakkında açılan yüzlerce yardım talebi de, şu an için cevapsız kalmış durumda.

Rockstar konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmamışken, oyunu yıllarca bekleyip oynayamayan oyuncular, çılgına dönmüş durumda.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir