Skyrim satışları 20 milyonu geçti


94

skyrim

Bu senelerin en çok oynanan oyunlarından birisi olduğunu biliyoruz Skyrim’in. Ancak resmi satış değerleri pek de sürekli açıklanmıyor. Son olarak Bethesda’dan bu konu hakkında resmi bir açıklama geldi ve 2011 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan oyunun 2013’ün sonuyla birlikte 20 milyon satış sınırını aştığı belirtildi.

Çıkan her oyunuyla oyun dünyasına damgasını vuran The Elder Scrolls serisinin 2011’de çıkan oyunu Skyrim, sadece o senenin değil, bütün bir neslin en iyi oyunları arasında gösteriliyor. Oldukça başarılı bir çıkış yapan Skyrim’in satışlarındaki son durum açıklandı.

Bethesda’nın yaptığı duyuruya göre Skyrim, çıktığı dönemden bu yana 20 milyondan fazla sattı. Her ne kadar bu hem tek kişilik, hem de herkese hitap etmeyen bir türün oyunu adına büyük bir başarı olsa da, elde edilen sonuçlar RPG türünün geleceği için soru işaretleri doğurabilir.

Bir yanda ilk günde 10 milyondan fazla satan Grand Theft Auto V, her çıkan oyunu kapış kapış giden Call of Duty serisi. Diğer yanda ise çıkış çeyreğinde 1.5 milyon satan Mass Effect 2, bir seneden fazla süre içerisinde 2.3 milyon satan Dark Souls ve Skyrim. Kısacası RPG türü hem yoğun uğraş isteyen, hem de diğerlerine göre fazla getiriye sahip olmayan bir tür haline gelmiş görünüyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir