Steam, 100 milyon kullanıcıya ulaştı


97

valve_steam

Dünyanın en büyük online oyun satın alma platformu olmayı başaran Steam’den yeni rekor kayıtları gelmeye devam ediyor. Dün açıklanan bilgilere göre Steam, 2014’te çok iyi işlerin altına imza attı ve bunla birlikte kullanıcı sayısını da 100 milyona kadar çıkardı. Sadece bu sene içerisinde bu sayının dörtte birini kazanmış olan Steam’in yükselişinin ne denli hızlı olduğu da buradan belli olmakta.

Türk Lirası desteği vermesinin ardından bizi bir sevindirip bir üzen Steam, yeni rekorlara imza attı. İlk kurulduğu zaman, “Sadece Valve oyunları ile ne kadar insana hitap edebilirler ki?” eleştirilerine maruz kalan, şimdilerde ise PC üzerinden hemen hemen her oyuna ev sahipliği yapan Steam platformu, kayıtlı kullanıcı sayısını 100 milyona yükseltti.

2014 yılında tarihinin en yüksek ivmesini yakalayan Steam, ocak ayından bu yana 25 milyondan fazla yeni kullanıcı kazandı. Yine 2014 yılında 1.300’den fazla yeni oyunu listesine ekleyen popüler oyun platformu, toplamda 3.700 adet oyun sayısına da ulaştı. 3 Kasım’da 52. yaşını kutlayacak olan Steam’in kurucusu Gabe Newell’a alınması gereken hediye de böylece belli oldu diyebiliriz. Para sayma makinesi…


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir