Steam Kartları Başa Bela!


84

steam_cards

Valve’ın en iyi işi olan Steam sadece oyun satmakla kalmıyor, oyuncuları birçok konuda tatmin ediyor. Ta küçüklüğümüzden beri bir koleksiyon alışkanlığımız vardır. Bunlar oyun kartları olabilir, beybladeler ya da farklı şeyler olabilir. Steam de kendi oyun kartlarını basıp koleksiyon tamamlamaya yönelik bir pazarlama mantığı içine girmişti. Görünen o ki pek başarılı olmuşlar.

Steam kartları sistemi hem kullanıcıların, hem de Valve’ın bir hayli memnun olduğ bir sistem, buna şüphe yok. Koleksiyon derdi olan oyuncular kendilerine bir uğraş buluyor, olmayanlar damlaya damlaya akan bir gelir kaynağına sahip oluyor, Valve da tüm bunlardan komisyon alıyor. Fakat arada sistemin de kafasını karıştıran, gerçekten meseleyi çok abartanlar da çıkmıyor değil.

Steam kullanıcısı PalmDesert’ten söz ediyoruz. PalmDesert, Steam’in kış indirimlerine özel “snow globe” rozetlerinin tümünü toplayabilmek için toplam 3000 dolardan fazla para harcadı. Her birini toplamış olan PalmDesert’e bir anne edasıyla “başın göğe erdi mi” diye sormak, “karnını bunlar mı doyuracak?” diye komboyu çakmak, “ne anlıyorsun şunlardan hiç anlamıyorum” diyerek de fatality’yi atmak istiyoruz. Hakikaten inanılacak gibi değil.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir