Steam Oyun İadesi


75

steam

Steam, oyuncuları koruyan ve kollayan uygulamalarına bir yenisini daha ekliyor. Artık oyuncular, satın aldıkları oyunları şikayetleri ne olursa olsun geri iade edebilip paralarını geri alabilecekler. Tabi bunun için belli başlı, yapımcı şirketi koruyan şartlar bulunmakta. Valve’ın konu hakkında yayımlamış olduğu açıklamanın tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Steam’den aldığınız ürünleri artık, şikayetiniz ne olursa olsun iade edebilirsiniz. Belki PC’niz oyunun sistem gereksinimlerini karşılamıyordur, belki yanlışlıkla oyunu almışsınızdır, belki de oyunu oynadınız ve beğenmediniz. Bu gibi durumlarda artık Steam size paranızı geri sunuyor.”

Genelde böyle durumlarda bit yeniği var diye düşünebiliriz ama Valve’ın getirdiği kurallar gerçekten de net görünüyor. Öncelikle oyunu iade etmeniz için size verilen süre 14 gün. Ayrıca satın aldığınız oyunu 2 saatin altında bir süre oynamış olmanız veya hiç oynamamış olmanız gerekiyor. Öyle oyunu 20 saat oynayıp, geri vermek yok.

DLC’ler içinse bazı durumlarda iade yapılırken, bazen de yapılmayacak. Bu noktada DLC içeriğinin iade edilebilir olup, olmadığı belirtilecek.

Yeni kuralların oyuncular için en güzel yanlarından biri ise Steam indirimleri olabilir. Şöyle düşünün: Çok merak ettiğiniz bir oyunu atıyorum 50 TL’den aldınız. Sonra bir baktınız oyun %50 indirime girdi. Oyununuzu hemen iade edip, ardından 25 TL daha az ödeyecek aynı oyunu alabileceksiniz.

Bütün bu iadelere şartlarına, hediye ile alınan oyunların ve filmlerin dahil olmadığını da hatırlatalım.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir